تعدیل مثبت بانک انصار در راه است

10 مرداد 1395
تعدیل مثبت بانک انصار در راه است

با عرضه سهام شرکت ایرانیان اطلس در بازار سرمایه، این سهم از تعدیل قابل توجهی برای سال مالی 95 برخوردار خواهد شد.
قائم مقام  شرکت کارگزاری بانک انصار درگفت و گو با خبرنگار بورس 24، به برنامه بانک انصار برای اعمال افزایش سرمایه 69 درصدی اشاره کرد.
امامی پور اظهار داشت: به موجب مصوبه مجمع فوق العاده، این شرکت افزایش 69 درصدی را در سرمایه خود اعمال خواهد کرد که این افزایش سرمایه ظرف دو سال در این بانک انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: بر این اساس مقرر شد که 25 درصد از این افزایش سرمایه در سال جاری و از محل آورده سهامداران و مطالبات حال شده انجام شود. 44 درصد دیگر از این افزایش سرمایه در اختیار هیات مدیره قرار گرفته است.
این مقام مسوول در کارگزاری بانک انصار هدف از این افزایش سرمایه را رعایت کفایت سرمایه در این بانک خصوصی ذکر کرد.
وی همچنین با اشاره به برنامه بانک انصار برای عرضه 20 درصد از سهام شرکت ایرانیان اطلس به بازار سرمایه اشاره کرد که عرضه این سهم در بازار سرمایه، سود هر سهم بانک انصار را برای سال مالی منتهی به پایان اسفندماه 95 از تعدیل قابل توجهی برخوردار خواهد ساخت.
به گفته امامی پور، شرکت ایرانیان اطلس با سرمایه 1.000 میلیارد  ریالی در زمینه سرمایه گذاری در زمینه پروژه های ساختمانی فعالیت دارد که سهامدار صد در صدی آن، بانک انصار است.
وی از پروژه اطلس پلازا، اطلس مال، تجارت اطلس تبریز و ... به عنوان مهمترین پروژه های در دست شرکت ایرانیان اطلس نام برد.
به گفته این مقام مسوول در کارگزاری بانک انصار؛ سال مالی این شرکت پایان آذرماه است که  شرکت ایرانیان اطلس در شش ماهه نخست فعالیت خود در پایان خردادماه موفق به پوشش بودجه پیش بینی شده خود، شده است.
قائم مقام کارگزاری بانک انصار  در ادامه اظهارات خود، به بازار گردانی سهام بانک انصار به واسطه صندوق بازار گردانی آرمان انصار اشاره کرد که به عنوان یکی از صندوق های شرکت کارگزاری بانک انصار در پایان سال مالی 94 موفق شد تا در پی بازار گردانی انجام شده سهام "وانصار" را از کمترین نوسانات قیمتی طی سال مالی گذشته برخوردار سازد.
امامی پور  با توجه به برخورداری صندوق آرمان انصار از منابع قابل توجه، این اطمینان خاطر را به سهامداران بانک انصار داد که این سهم در سال مالی منتهی به پایان 95 نیز از کمترین نوسان قیمتی برخوردار باشد.